KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13036136
nr 1303 6136
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
Färgetsning, Signerad, numrerad PT II/V. Handkolorerad etsning. Oramat löst blad. Motivet: 11x8 cm
Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 27 januari 2020
kl 19:35:30
21/1 18:05:07
23/1 22:47:17
Sten Eklund
Läs mer om Sten Eklund